Vannitoa tasapinnad

Lisaks graniidist ja kvartskivist köögitasapindadele pakume kivipindu ka vannitubadesse. Keraamiline valamu marmorist vannitoa tasapinnad loob antiikselt luksusliku ilme ka kortermajas. Lisada veel samast materjalist riiuleid ning võidki ennast ette kujutada Vana-Rooma kõrgklassi termi. Kvartsist kivipind vannitoas on väga praktiline kohas, mis puutub pidevalt veega kokku ja võimaldab teostada tõeliselt tänapäevase disainiga pesuruumi. Rääkimata graniidist, mille rikkalik värvi- ja mustrivalik pakub lõputuid kombinatsioone erinevate seina- ja põrandakattematerjalidega igale maitsele.

 

1. Vannitoa materjalid

 

Kvarts töötasapind vannituppa

Kvartskivi (tehiskivi, kunstkivi) - on ökoloogiliselt puhas materjal, mis koosneb 95% ulatuses peenestatud graniidist ja kvartsipurust, ülejäänud 5% – on looduslik polüestervaik ja värvipigmendid.

Kvartsi sobib kasutada eranditult kõigi vannitoa elementide kujundamiseks, alates seinte vooderdamisest ja lõpetades vannitoa valamu tasapindadega.

Kvartskivi esindab suhteliselt õhukese pinna ja ülima vastupidavuse kombinatsiooni. Pesu- ja küürimisvahendid, isegi kõige agressivsemad neist, ei muuda kvartsist tasapinna värvust ja struktuuri. Sobiv värvilahendus luuakse lähtuvalt plaatide, põrandakatte või muude vannitoas olevate detailide toonist.

 

Vaata rohkem 98 kvartskive siit

Graniidist vannitoa tasapinnad

Graniidist tööpind vannituppa on füüsiliselt tugev, vastupidavad kuumusele ja vähese imavusega.

Sõltuval kasutustihedusest tuleks töötasapinda aastas kord või kaks ka spetsiaalse tihendusvahendiga töödelda, et vähendada kivi imavust ning kindlustada oma graniitpinna pikk sära. Igapäevaselt piisab puhastamiseks üldiselt ainult niiskest lapist.

 

Rohkem info graniitist

Marmor töötasapind

Marmorist töötasapind on samuti füüsiliselt tugevad ja vastupidavad kuumusele, kuid sõltuvalt tüübist võivad olla vastuvõtlikumad kriimustustele ja erinevatele plekkidele. Marmori puhul on kõige olulisem vältida happeliste ainete plekke, kuna need võivad tööpinda söövitada nii, et see kaotab oma läike. Ka marmorit tuleks regulaarselt spetsiaalse tihendusvahendiga töödelda, et vähendada kivi imavust. Marmori valimisel tuleb olla hoolikas ja arvestada oma harjumusi, kuid mõne lihtsa reegli järgimisel püsivad ka marmorist töötasapinnad pikka aega kaunina. Igapäevaselt piisab puhastamiseks üldiselt ainult niiskest lapist.

Rohkem info marmorist

Oonüks töötasapind

Rohkem info oonüksist

2. Galerii

3. Kalkulaator

Lisage eskiis/projekt (olemasolu korral)