Marmor kivi

Naturaalne marmor on kristalliline kivim, mis on moodustunud dolomiidist või kaltsiidist, või siis mõlemast mineraalist. Looduses esineb erinevat värvi marmorit – valget, musta, helesinist, rohelist, roosat marmorit ja punast.

Me tootmime marmorist:

  1. Põrandakatted
  2. Seinakatted
  3. Kaminad
  4. Trepid, trepiastmed
  5. Aknalauad

Marmori eelised

Kivi allub hästi töötlemisele erinevate lihvimis- ja poleerimismeetoditega, mis annab võimaluse täiel määral esile tuua selle õilsa faktuuri. Marmorist esemed annavad alati tunnistust staatusest ja on suursugusused, nad kannavad monumentaalsuse ja luksuslikkuse pitserit. Marmorist toodete kestlikkusel pole piire, kuid kuluvuse näitajatelt jääb marmor siiski alla graniidile. Marmor sobib hästi kaminate vooderdamiseks.

Marmori puudused

Ei saa tähelepanuta jätta ka teisi marmori puudusi. Marmor kardab happeid, sealhulgas ka happelisi toiduaineid. Graniidist veel poorsemale marmorile jäävad värvainet sisaldavatest toiduainetest ja esemetest jäljed. Marmorit ei soovitata valida köögi töötasapinnaks, aga ka põrandakatteks väga käidavatesse kohtadesse. Tolmuosakesed ja abrasiivsed ained võivad kergesti kahjustada kivi pealispinda, see hakkab tuhmuma ja kaotab oma loomuliku tooni. Suurte pindade vooderdamiseks on raske leida ühesugust tooni kive, iga kivi on ainulaadne ja erineb teistest omasugustest.

Valige marmori kivi

Valige
Värv
Pinnatöötluse variandid
Otspindade töötlemine
(kivi nähtav paksus)
Paksus
  • mm

Te valisite

Eemaldada

Valige
Lisage eskiis/projekt (olemasolu korral)