Kvartsist töötasapindade välimus

Algusest peale olid levinud ühtlast tooni kivid väiksema tekstuuriga. Nende värvigamma ei vastanud alati loodusliku kivi välimusele, võis kohata väga kirevaid, külluslikke värvitoone.

Kui aga kvartskivi muutus reaalselt populaarseks, hakkasid tootjad selle välimusega aktiivselt katsetama. Katsed tõid kaasa uute looduslikke värvitoonide teket, mis täpselt jälgis marmori, graniidi, travertiini, kiltkivi ja paljude teiste kivide mustreid. See põhjustas uut huvi kvartsist töötasapindade vastu.

Nende uute kivi värvide oluliseks omaduseks oli see, et nad ideaalselt jälgisid naturaalse kivi tekstuuri, mitte imiteerinud seda, nagu teised köögipinnad: akrüül ja laminaat. Ainult kvartskivi ei kopeeri lihtsalt looduskivi välimuse, vaid ka koosneb looduskivi osakestest. Seetõttu eristada graniidist töötasapinda ja kvartskivist graniidi mustriga töötasapinda on võimeline ainult kivitööstuse professionaal.

Toome selge näide: allpool on toodud kahe köögipinna fotod. Niisiis, kas Teie saate teha vahet kvartsikivil ja marmoril?

Ilmselt Te arvasite ära: mõlemad on valmistatud kvartskivist. Kuigi kaugelt, ega lähedalt, isegi mitte katsudes eristada kvartsist lauapinda marmor töötasapinnast on peaaegu võimatu.

Muideks, vasakul olev töötasapind on valmistatud kvarts kivist ja paremal – samuti kvartskivist.

Lisage eskiis/projekt (olemasolu korral)