Kvartsist töötasapindade keskkonnasõbralikkus

1960-tes idee keskkonnasõbralikkusest ja keskkonna puhtusest oli juba populaarne; mõeldi ka keskkonnasäätlikke materjalide kasutamisele. Seega kvartsikivi leiutaja Marcello Toncelli töö arenduse käigus hoolitses ka kvartskivi keskkonnasõbralikkusest, kuna see oli mõeldud köögis kasutamiseks.

See ei reageeri veega, on vastupidav hapete mõjule – igatpidi täielikult turvaline. Seda fenomenaalset tugevust me tuletame meelde veidi hiljem, hetkel aga vastame küsimusele: mis on ülejäänud 5% kvartskivi töötasapinna koostiseks?

 

Siin on ainult kaks komponenti: neutraalsed pigmendid, mis vastutavad kvartskivi värvirikkuse eest, ja tehisvaik, mis hoiab kõik kiviosakesed ühtse tervikuna. Mille jaoks on see vajalik ja miks seda vaiku võib pidada ohutuks?

Nimelt tehisvaik kvarts töötasapindades loob erilise ülitugeva side kõikide koostisosade vahel. Saadud monoliitne struktuur annab kvartskivile unikaalse omaduse vastu panna vedeliku  toimele: see lihtsalt ei pääse poleeritud pinna sisse.

Antud poleeritud pind omakorda ei eralda ka midagi: tootmisprotsessis tahkestunud vaik on ohutu. See ei reageeri kuumutamisele, ei lahustu vees ja üleüldse käitub nii, nagu seda seal ei olegi.

Lõpetuseks, kvartskivi töötasapindade ideaalse keskkonnasõbralikkuse tõestus on aastakümned aktiivset kasutamist ja tuhanded rahulolevad kliendid. Nende köögipindade ajalugu näitab nende erakordset usaldusväärsust.

Lisage eskiis/projekt (olemasolu korral)