Kvartsist töötasapindade ajalugu

Tõelist populaarsust kvarts töötasapinnad vallutasid 2000-tes aastates, aga nende ajalugu algas palju varem.

Marcello Toncelli

1963-ndal aastal väikses Itaalia linnas Castello di Godego üks talendikas insener Marcello Toncelli esmakordselt sai materjali prototüüpe, mis hiljem saavad kuulsaks kvarts töötasapindade kujul.

Marcello Toncelli alustas kivitöötlemisriistade tootmisest, kord aga ilmnes talle tõsiselt geniaalne mõte, mis keeras pahupidi kogu kivitööstuse.

Mis juhtub, kui proovida rekonstrueerida looduslikku kivi tekkimisprotsessi kasutades vaakumi ja suurt rõhku? Aga kui lisaks veel parendada seda tehnoloogiat, kasutades spetsiaalseid siduvaid aineid?

Idee osutus edukaks: insener Toncelli sai välja töödelda vajalikke seadmeid selle realiseerimiseks. Ta rajas Breton masinaehituse firma, mis tegeles uue kivi tootmiseks mõeldud tehaste ehitamisega, mille nimeks sai aglomeraat.

1970-te alguses enam kui kakskümmend ettevõtet kogu maailmas omandas endale Breton seadmed ja lõi aglomeraadi kivi tootmise.

Esmalt selle kivi tootmiseks kasutati väiksed marmori fragmendid ja 1980-te alguses sündis idee võtta kasutusele kvartsi elemendid, mis olid palju tugevamad. Nii tekkiski kvartskivi ja koos sellega ka kvartsist töötasapinnad. See oli tõeline revolutsioon kivitöötluse alal, kuna oma omaduste poolest kvartskivi tunduvalt ületas ka loodusliku graniiti. See tähendab, et just kvartskivi osutus loomulikuks valikuks töötasapindade jaoks.

Aegamööda kvartskivi kvaliteet aina kasvas. Tänapäeva disaini- ja remondiala eksperdid tunnistavad seda kõige tehnoloogiliselt arenenud materjaliks köögipindade jaoks.  Lisaks, selle toreda materjali pikk ajalugu aitas tõsta tema töötlemise tehnoloogiat kvaliteedi poolest uuele tasemele.

Selles protsessis olulist osa võttis ettevõte Technistone: aastate jooksul antud ettevõte viis kvartskivist töötasapindade kvalideedi ideaalini.

Lisage eskiis/projekt (olemasolu korral)