Kvarts töötasapindade temperatuurikindlus

Kvartskivi tootjad väidavad, et sellel on suurepärane kuumusekindlus. See on tõepoolest nii, kuid me tahaksime tuua väikese selgituse, mis aitaks teil hoida oma töötasapinna ideaalses seisus.

Asi on selles, et kvartsist töötasapinnad omaduste poolest on graniit ja marmorplaatidele väga sarnased. Nagu nemad, kvartskivi on samuti kindel nii kõrgete (kui ka madalate) temperatuuride vastu, kuid halvasti talub niinimetatud temperatuurse šokki.

Mis asi see on? Väga lihtne: temperatuurne šokk on järsk kivi temperatuuri muutus. Kas on üldse võimalik kogemata luua sellist olukorda enda köögis? Väga lihtsalt! Piisab, kui panna tulise nõu töötasapinnale.

Antud juhul nõu põhi momentaalselt kuumutab kivi ja selle maht suureneb (palja silmaga see pole nähtav) ja täpselt selle koha peal, kus oli kokkupuudus nõuga. Ülejäänud kivimass ei kannata temperatuuri mõjudest ja tähendab ka seda, et selle maht ei suurene. Nii tekib kivi sees suur rõhk, mis võib viia pragude tekkimiseni.

Seetõttu kvartskivi võib kasutada kaminate katmiseks (!), kuid ei tasu sellele panna ekstreemselt tuliseid nõusi. Kasutage kuumaalust. Lihtne turvalisuse abinõu on alati kasulik, eksole ju?

Lisage eskiis/projekt (olemasolu korral)